W

Wentylacja naturalna – czy można na niej polegać?

Pamiętasz czasy, kiedy okna zaklejano taśmami, aby utrzymać jak najwyższy poziom ciepła, lekceważąc przy tym cyrkulację powietrza. Mamy dla Ciebie wiadomość – one bezpowrotnie minęły. Na szczęście dla nas i dla Ciebie. Dziś wentylacja jest obowiązkową instalacją, która jest obowiązkowa w każdym budynku. Jest to nie tylko zasługa przepisów, które ciągle się zmieniają, ale przede wszystkim większej świadomości ludzi, którzy zdają sobie sprawę z tego, że świeże powietrze musi być na bieżąco dostarczane do pomieszczeń. Od tego przecież zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Dziś chcemy poruszyć temat wentylacji naturalnej, która jest jedną z najbardziej ekologicznych i tanich na świecie, dzięki czemu, często stosuje się ją w domach. Jesteście ciekawi? Zostańcie z nami.

Instalacje proekologiczne najbardziej pożądane

Zapewne Ty również jesteś użytkownikiem, który jak tylko może, minimalizuje koszty ogrzewania i poboru energii. Robisz to, bo chcesz po prostu płacić mniej. Ekolodzy jednak chwalą takie postępowanie, ponieważ okazuje się, że jest ono proekologiczne. Okazuje się bowiem, że oszczędzając na ogrzewaniu, nie tylko dbasz o środowisko, ale również zmniejszasz koszt pozyskania energii. Rób tak dalej, jednak pamiętaj, aby nie pogorszyć sobie komfortu użytkowania wszelkich instalacji.

Skoro oszczędzasz, na pewno interesowałeś się najnowszymi trendami, które wskazują wszelkie energooszczędne rozwiązania. Nie ominęły one także tematu wentylacji. Choć większości z nas znane są wentylacje wymuszone czy hybrydowe, większość użytkowników domów nadal korzysta z wentylacji naturalnej, która działa lepiej lub gorzej.

Wentylacja naturalna, inaczej zwana grawitacyjną działa na zasadzie wyporu termicznego. Powietrze dostaje się do budynku poprzez otwarte lub rozszczelnione okna albo specjalne urządzenia nawiewowe. Świeże jest zazwyczaj lżejsze od tego zanieczyszczonego, dzięki czemu wypiera je, a to drugie wydalane jest z budynku poprzez systemy kominowe.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *