W

Wentylacja grawitacyjna – co to takiego?

Ci, którzy regularnie nas śledzą, doskonale wiedzą, do czego służy wentylacja. Tym, którzy nie są tego pewni, spieszymy donieść, że głównym jej celem jest wymiana powietrza w pomieszczeniach, w których ją zainstalowano. Co oznacza owa wymiana? Usunięcie zanieczyszczonego powietrza, które nagromadziło się w pomieszczeniach i zamienienie go na świeże. Pamiętać należy, że dobra wentylacja powinna działać w sposób dla nas niezauważalny.

Skoro zrobiliśmy wstęp o wentylacji, przejdźmy teraz do sedna sprawy, czyli wentylacji grawitacyjnej. Zostańcie z nami i dowiedzcie się o niej trochę więcej.

Czym jest wentylacja grawitacyjna?

Jak sama nazwa mówi – zależy od grawitacji. Jej siła i działanie zmienia się w zależności od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Oznacza to tyle, że jeżeli na dworze jest ciepło, to ta działa zbyt słabo, jeśli natomiast jest zimno – zbyt mocno, czyli dokładnie odwrotnie, niż chciałby tego przeciętny Kowalski. Niestety nie zawsze jest tak, jakbyśmy tego chcieli. Choć natura gra z nami w “kotka i myszkę”, my mamy technologię i techników, którzy są w stanie zaprosić ją do pracy w warunkach, które nam odpowiadają.

Koszty, jakie musimy ponieść

Już wiele lat temu uczeni zajmowali się wyliczeniami, które dotyczyły ilości powietrza, którą musimy dostarczyć do domu, aby usunąć zanieczyszczenia i osiągnąć minimalne wymagania, które dadzą nam jako takie, higieniczne życie. Niestety, co może być dziwne, za tę część powietrza będziemy musieli ponieść “koszty”. Oczywiście nie będziemy płacić za powietrze, a jedynie za koszty ogrzewanie, którego musimy użyć do ocieplenia napływającego powietrza. Każdy zamontowany w domu system, nawet jeśli posiada odzyskiwanie ciepłego powietrza, musi je najpierw dostarczyć z zewnątrz. Jeśli mowa o wentylacji grawitacyjnej, koszty ogrzania ponosimy jedynie w okresie jesienno-zimowym. Wentylacja grawitacyjna nie jest bowiem wyposażona w żadne urządzenia mechaniczne, które wymagałyby zużycia prądu czy wymiany części, za które należy płacić przez cały rok.

Zobacz więcej na https://www.firend.pl/system-wentylacyjny/

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *