W

Wentylacja a ruch powietrza w mieszkaniu. Część II

W poprzednim artykule poruszyliśmy temat cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. Uzmysłowiliśmy Wam, mamy nadzieję, jak ważne jest miejsce, w którym umieszczone są kratki wentylacyjne. W dzisiejszym artykule nadal będziemy zajmować się tematem ruchu powietrza w pomieszczeniu, ponieważ kwestia ta jest niezwykle ważna. Chcemy krok po kroku pokazać Wam najważniejsze kwestie.

Nawiewy – musisz wiedzieć gdzie je umieścić

Już w zeszłym artykule napomknęliśmy, że nawiewy z zimnym powietrzem powinno umieszczać się pod samym sufitem. Dzięki temu, zimne powietrze, które zawsze gromadzi się przy podłodze, swobodnie będzie opadać, co sprawi, że ciepłe powietrze wraz z zanieczyszczeniami zostanie wypchnięte ku górze i będzie miało szansę ujść kratką wentylacyjną.

Jeżeli natomiast do pomieszczenia masz zamiar wprowadzić ciepłe powietrze, pamiętaj o tym, aby nawiewy były umieszczone znacznie niżej. Wówczas ciepłe powietrze, wędrujące ku górze, będzie miało szansę zebrać napotkane zanieczyszczenia i wraz z nimi opuścić pokój czy biuro.

“Brudne” i “czyste” pomieszczenia? O co chodzi?

Nie, nie chodzi tutaj o to, w którym pomieszczeniu jest większy bałagan. Jak można się domyślać – chodzi o emitowanie zanieczyszczeń w różnych zakątkach domu. I tak do “brudnych” pomieszczeń, w których jest znacznie więcej gazów, niż w pozostałych zaliczyć można: toaletę, łazienkę pralnię, kuchnię oraz pomieszczenia gospodarcze. Dlaczego nazywa się je “brudnymi” pomieszczeniami? Otóż właśnie podczas użytkowania tych pomieszczeń emitujemy najwięcej zanieczyszczeń, w tym również zapachów. To właśnie w nich powinna być najlepsza wentylacja, która pozwoli jak najszybciej pozbyć się niechcianych “gości”. Tutaj powinny być zamontowane wywiewy. Z kolei w pokojach “czystych”, jak np. sypialnia czy salon, należy montować nawiewy, dzięki czemu sprawimy, że zawsze będziemy mieć w nich świeże powietrze, które jest tak bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zobacz więcej na https://www.firend.pl/system-wentylacyjny/

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *