C

Czym jest wentylacja hybrydowa?

Jeszcze do niedawna nikt nie słyszał o wentylacji hybrydowej. Obecnie ten model jest coraz częściej wymieniany nie tylko w branżowych pismach, ale również na tematycznych forach, gdzie ludzie pytają o skutecznie działającą wentylację. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki wspomnianemu rozwiązaniu, możesz mieć nie zarówno skuteczną, jak i tanią cyrkulację powietrza.

Co o wentylacji hybrydowej powinien wiedzieć statystyczny Polak?

Dziś, w dobie czasów, w których najważniejsza jest ekologia, wprowadzanie rozwiązań proekologicznych jest nie tylko modne, ale przede wszystkim niezwykle właściwe. Dzięki temu wentylacja, która do tej pory uważana była za drugorzędną potrzebę, dla wielu wręcz niepotrzebną, obecnie zyskała w oczach projektantów domów energooszczędnych, mocodawców prawa, a co najważniejsze – zwykłego człowieka.

Wielu z nas do tej pory posługuje się wentylacją naturalną, która od lat była stosowana w budownictwie. Ci, którym zależy na lepszej cyrkulacji powietrza, zaopatrują się w tzw. wentylację wymuszoną, która obecnie jest o wiele tańsza. Niestety na nią mogą pozwolić sobie jedynie osoby posiadające środki na eksploatację i instalację. Te bowiem są nadal drogie. Co więcej – wentylacji wymuszonej nie można zastosować w już wybudowanych domach i budynkach. Dlatego też wentylacja hybrydowa zyskała taką popularność. Jest ona przysłowiowym złotym środkiem pomiędzy naturalną a wymuszoną.

Czym się wyróżnia i dlaczego jest tak popularna? Otóż można śmiało stwierdzić, że jest to połączenie rozwiązania grawitacyjnego z mechanicznym. Dzięki temu jest nie tylko tania w użytkowaniu, ale przede wszystkim daje pożądaną cyrkulację powietrza przez cały rok. Jak to możliwe? Otóż wentylacja hybrydowa przełącza się na tryb mechaniczny tylko wtedy, kiedy grawitacyjna nie jest w stanie poradzić sobie z odpowiednim przepływem powietrza. Możesz być zatem pewien, że nie zawsze będziesz musiał płacić za zużycie energii, która potrzebna jest do uruchomienia mechanicznego trybu wentylacji hybrydowej, a co za tym idzie – zaoszczędzisz. Zobacz więcej na https://www.firend.pl/

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *